Düşünceler Hakkında Bilmek iddaaya para yatırma yöntemleri

İslâm ukubet hukuku (Ukûbat) terimi olarak hadler; "makul bazı suçlara İslâm'ın tayin ettiği cezalar" dır. Bu cezayı mucip suçlar beş tanedir: zinâ, çalma, bade kucakmek, kazf (namuslu hanıma zina iftirası) ve usul lokum (hırâbe). İslâm ukubet hukukunda "had"ler "Allah hakkı" olarak akseptans edilmiştir.

Yiyeceklerin Helâl ve Haramlığı: İslâm, üzeri ve canlılık esenlığına kebir çapta önem vermiş, sıhhati korumayı ibâdet kabul etmiş, sağlığı zedeleyici özelliği mevcut maddelerin sefahat, gıda ve sağaltma yürekin kızılınmasını haram kılmıştır.

Hicretin üçüncü senesinde, Uhud savaşından sonrasında indirilen ciğerkiyi yasaklayıcı âyetlerden sonrasında, Medine sokaklarında dolaşıp: "Ey ahali, artık içki haram kılınmıştır" diye, bağırılmasından değişik bir şeye ihtiyaç kalmamıştı.

“Ezlâm” Fal okları demektir. Meysir, ensâb ve ezlâm kelimeleriyle, üç tür yasaktan bahsedilmektedir: Tanrı alegori konulan, şirk araçlarından, meselâ bir tanrı, tanrıça veya benzerlerinden, şirk olan yollarla talihini öğrenmek karınin fal okları çekmeyi yahut gelecekleri evet da anlaşmazlıkları çözümlemekle ilişkin nöbetaretler almayı yasaklamaktadır.

Kim düşmanlık ve kıygı ile bunu (haram yemeyi veya öldürmeyi) yaparsa, (bilsin ki) onu coşkunluke sokacağız; bu ise Tanrı’a çok kolaydır. Eğer yasakladığımız mefret günahlardan kaçınırsanız; sizin, değersiz günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız.” 3644

Denebilir ki, futboldan kazanılan futbola aktarılıyor. Meraklı ağırlıkmların zıtlaşmaları Spor Toto kuponuna girince esasen isim hakkı ödeniyor.

imkânı olsaydı kuşkusuz tedbirler de o zaman başlayacak, hüsran asgariye inecekti. Mevki hakeza olunca ihtimaliyet hesabı -ilmî ölçülere gereğince ziyanını bilemediğimiz, fakat- ciddî (müslümanlar açısından en çizgi) bir kaynağın zararlı yahut haram bulunduğunu bildirdiği şeyden çekinmemizi gerektirir.

Mafevkda açıklayan maddeler dinimizde yasaklandığı kabil, İslâm’da kişinin hastalanması ve ölümüne illet olabilecek zehirli, uyuşturucu ve dokunca donör her çbedel maddeleri giymek, bunları taam ve bağırsakmek bile haram kılınmıştır. Sigara üzere zararları tıbben sâbit olmuş maddeleri kullanıvermek kült açısından mahzurludur. Mü’minler, dinlerini koruyabilmek karınin helâllığı ve haramlığı şüpheli olan maddelerden de kaçınmakla hamuleümlüdürler. “Sana şüphe info adress veren şeyi buzak, şüphe vermeyene solukl!

İslâm’ın tüm talimat ve yasakları, öncelikle Cenabıhak’a itaat edip O’nun rızâsını kazanmak sinein adına getirilir. Dindar bilir ki, Tanrı’ın bizim temelı şeyleri yapmış olup bazı şeyleri terk etmemize hiçbir ihtiyacı yoktur. O’nun emirlerine itaat, bizim ciğerin hem cihan ve hem de âhiret açısından yüce faydalar katkısızlar. Yasakladıkları şeyler de bizim derunin zararlı olduğu midein haram kılınmıştır. İçki yasağına uymamak, öncelikle ve en önemli zarar olarak âhirette oylumlu cezâsı olan bir kabahattur.

Yüce Rabbimiz, kül insanların kıyâmete kadarki ihtiyaç ve problemlerinin neler olacağını kasten Hz. Muhammed Mustafa'yı son elçi, dinini ve şeriatını da son din ve şeriat yapmıştır.3834 O, Yüce Allah'ın cümle insanlığa göndermiş olduğu bir peygamberdir.3835 Onun şeriatı ve peygamberliği insanlık ciğerin bir külfet ve tıkızntı sebebi bileğil; başka sona bir rahmettir.

Cenabıhak, insanların ve yaşayanların ihtiyaç duyduğu her şeyi yaratarak, yeryüzüne hazne etmiştir. İnsana düşen; hem bu dünyadaki, hem ahiretteki rızkı midein çaba sarfetmektir.

Beşerî düzenlerin helâ ve harama üstüne koydukları yasaları, yaptıkları teşrîleri/hükümleri aldırmaz ve şartsız olarak reddetmek gerekir. Cenabıhak'ın indirdiği hükümlerin dışında hükümler vurunmak, Cenabıhak'ın haramlarını helâl, helâllarını haram etmek, temellıbaşına ve tevbe edilmediği takdirde asla armağanlanmayacak, cezâsı ebediyyen cehennemde ertelenmek olan affedilmez bir zevaltur.

At yarışı, piyango, loto, şans topu, on dalavere kabilinden click adressiddaa siteleri} resmî ve millî kumarlardan elın cebinden çıhun bu uğursuz, kapkara paranın, 2001 senesinde tam 1 katrilyon 37 trilyon liralık evetğu açıklandı. 2002 yılının ilk sekiz ayında ise 1 katrilyon 198 trilyon liraya yükselmiş bu rakam. Enam, evine nanıaziz götürmekte zorlansa da sigaraya ve kumara yatıracak parayı bulabiliyor yeltenmek ki. Bu hale gelen vatandaşı kandırıp ümit taslamak da, ona hizmet etmekle memur düzene düşüyor zahir. Kamuın cebinden çıhun bu paraların yarısından çoğu, devlete gidiyor. Gayrı kalanlar da Ahmed’in parası Mehmed’e... Kumar vebalini bile kazanan ve kaybeden cümle gerişına yüklenirken; ruhsal, sosyal ve elan önemlisi diyanet doğrultuüyle kaybeden hep umum oluyor. Dolaylı ve dolaysız bunca algı yöneltmek yetmiyor mazlum bölüt, bir bile bu tür kumarlarla “enâyi vergisi” veriyor, “cehâlet vergisi” ödüyor.

Natürel bir hadise olan mayalanma nedeniyle etil alkol, ilk devirlerden itibaren biliniyor olmalıdır. Kur’ân-ı Kerim’de, Hz. Yusuf’un Mıgiz’da hapiste iken rümatemını yorumladığı iki kişiden birinin hükümdarın sarayında şgündüz feneri sâkîsi olduğu belirtilmektedir.3683 Tevrat ve İncil’in bugünkü şeklinin ülke aldığı Kitab-ı Mukaddes’in farklı bölümlerinde kucakkinin zararlarına nişan edilir.3684 Fakat Betik ehli, bira, şgündüz feneri ve likör türü karınkilere yemeklerinde ve temelı kültî merâsimlerinde yer verirler, kucakkinin mutlak haram bulunduğunu onaylama etmezler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek iddaaya para yatırma yöntemleri”

Leave a Reply

Gravatar